Programy finansowania w Polsce w 2023 i kolejnych latach

W Polsce dostępne są różne programy finansowania dla instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla domów, firm, jak i rolników. Naszym klientom zapewniamy również obsługę w tym zakresie.

Dla naszych klientów mamy zarówno możliwości finansowania przed realizacjyjnego (kredyt, leasing), jak i pełną pomoc w skorzystaniu z programów fundowania i zniżek, które można otrzymać po założeniu instalacji. Dla domów, mieszkaniach wielorodzinnych i spółdzielni mieszkaniowych, firm czy rolników, programy takie jak Mój Prąd, Ulga Termodynamiczna, Progam Energia Plus, Energia dla Wsi czy Ulga inwestycyjna w podatku rolnym mogą sfinansować nawet połowę wydatku lub przez obniżenie podatku znacząc skróć czas zwrotu iwestycji. Wybór odpowiedniego programu oraz nawigacja po jego zawiłych biurokratycznych aspektach nie należy do prostych ani przyjemnych – dlatego robimy to za Was. Nasi klienci mogą liczyć na to pełną opiekę i realizację z naszej strony.

program mój prąd logo
oszczędzanie ikona

Finansowanie

Leasing

Korzystny leasing poprzez Europejski Fundusz Leasingowy lub mLease (mBank), po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Kredyt

Preferencyjny gredyty z Credit Agricole lub Alior Bank, po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Programy dla domu

Program rządowy dofinansowuje zakup domowej instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła i innych elementów instalacji OZE. W piątej edycji programu możesz uzyskać nawet 42 400 zł dotacji do swojej inwestycji, jeżeli zdecydujesz się na fotowoltaikę, pompę ciepła typu powietrze-woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej oraz magazyn energii.

Pozwala na odliczenie kosztów związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych od podatku dochodowego od osób fizycznych. Ulga ta jest dostępna dla właścicieli lub współwłaścicieli budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Wartością ulgi jest 53 000 zł, ale możliwość odliczeń przysługuje każdemu podatnikowi z osobna.

Programy dla firmy

Program Energia Plus to rządowy program dofinansowania dla przedsięwzięć mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. W programie tym mogą uczestniczyć przedsiębiorstwa, które chcą inwestować w energetykę słoneczną. W ramach programu wsparciem objęte są koszty kwalifikowane poniesione w okresie od 1 stycznia 2015 roku do 30 września 2030 roku.

Ikonka 3d fabryka z panelami

Programy dla wsi

Rządowy program dofinansowania, który ma na celu wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenach gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. Dofinansowanie z programu przysługuje mieszkańcom małych miejscowości i obszarów wiejskich, którym do tej pory nie mieli dostępu do energii elektrycznej. Wiele podmiotów zarówno osoby fizyczne, przedsiębiorstwa, gminy i współdzielnie mogą uzyskać finansowanie z programu.

Ulga inwestycyjna w podatku rolnym na fotowoltaikę pozwala odliczyć 25% udokumentowanych wydatków związanych z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej. Odliczeń można dokonywać co roku, aż do wykorzystania przysługującej Wam kwoty,

Iknonka 3d kontrakt

Postaw na ekspertów z IQSolar

Chętnie doradzimy

Łukasz Warchulski

Krzysztof Joachimiak

Paula
Höehn

Magda
Arabczyk